Forum Discuţii juridice Traduceri Documente necesare pentru înscrierea la examenul ...
Discuție deschisă în Traduceri

Documente necesare pentru înscrierea la examenul pentru limbi strãine organizat de CPPC

Cum poti deveni traducator autorizat? Care sunt conditiile si ce trebuie sa contina dosarul?

- dosar cu şina;
- cerere tip: (se elibereaza de la camera 329 in perioada inscrierilor si poate fi descarcata de pe pagina de internet www.examentraducator.ro), Anexa nr.5;
- copii legalizate prin notariat:
- diploma de studii - cel putin bacalaureat;
- certificat de nastere;
- copii xerox de pe:
- buletinul de identitate, primele două pagini (Cartea de Identitate sau Pasaport);
- chitanţa de plata a taxei(lor) de inscriere (mandatului postal in situatia in care dosarul se trimite prin curier);
- certificatul de casatorie sau hotararea de divort (in cazul schimbarii de nume - după caz);

[ link extern ] /

Pentru urmatoarele sesiuni de examene din 2012, urmariti site-ul oficial al Centrului de Pregatire Profesionala in Cultura indicat mai sus.
L.C.
Laura Ciobeica, moderator
Stiu de la un prieten, care anul trecut a dat examen, ca unul dintre subiecte a fost traducerea unui pasaj dintr-un act normativ publicat in Monitorul Oficial.
SUCCES !!!
calavrimioara a scris:

Cum poti deveni traducator autorizat? Care sunt conditiile si ce trebuie sa contina dosarul?

Daca doriti sa va inscrieti la examene, CPPC a afisat deja sesiunile pentru anul 2012. [ link extern ] /
Multa bafta la examene!
:luck:
L.C.
Laura Ciobeica, moderator